Димитар Башевски: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Непотребен параметар, removed: |language=македонски
[проверена преработка][проверена преработка]
(Rescuing 1 sources and tagging 1 as dead.) #IABot (v2.0.8)
с (→‎top: Непотребен параметар, removed: |language=македонски)
'''Димитар Башевски''' — [[Македонци|македонски]] [[романописец]], [[поет]] и [[преведувач]].<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.pen.org.mk/publications/members/tekst.asp?lang=mac&id=7|title=Био-библиографски белешки за членовите -Димитар Башевски|publisher=Македонски ПЕН центар|language=македонски|accessdate=2010-09-19|archive-date=2011-03-24|archive-url=https://web.archive.org/web/20110324054021/http://www.pen.org.mk/publications/members/tekst.asp?lang=mac&id=7|url-status=dead}}</ref>
 
==Животопис==