Разлика помеѓу преработките на „1507“

Додадени 370 бајти ,  пред 11 година
с
+роден
с (Бот Додава: fa:۱۵۰۷ (میلادی))
с (+роден)
== Родени ==
 
*[[1 октомври]] - [[Јакопо Бароци да Вињола]], влијателен [[италија]]нски [[архитект]] и [[архитектонска теорија|теоретичар]], еден од распространувачите на [[Ренесансна архитектура|ренесансниот стил]] во Европа.
*
 
== Починале ==