Разлика помеѓу преработките на „Тамиш“

Додадени 1.122 бајти ,  пред 2 месеци
Создадена страница со: '''Тамиш''' ({{lang-ro|Timiș}}, {{lang-sr|Тамиш}}; {{lang-de|Temesch}}, {{lang-hu|Temes}}) е река која извира во северните делови на романските Карпати во делот кои се нарекува Цернеи Планини (''Cernei Mountains''). Под највисокиот врв на планината Семеник-Пјатра Гонозеи на...
(Создадена страница со: '''Тамиш''' ({{lang-ro|Timiș}}, {{lang-sr|Тамиш}}; {{lang-de|Temesch}}, {{lang-hu|Temes}}) е река која извира во северните делови на романските Карпати во делот кои се нарекува Цернеи Планини (''Cernei Mountains''). Под највисокиот врв на планината Семеник-Пјатра Гонозеи на...)
(нема разлика)
13.388

уредувања