Џон Хершел: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
[[Категорија:Носители на Златниот медал од Кралското астрономско друштво]]
[[Категорија:Носители на Коплиевиот медал]]
[[Категорија:ДобитнициНосители на Кралскиот медал]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Унгарската академија на науките]]