Разлика помеѓу преработките на „Мишел Ежен Шеврол“

с
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Членови на Француската академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките]]
[[Категорија:ДобитнициНосители на Коплиевиот медал]]
[[Категорија:Странски членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]