Чарлс Лајл: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
[проверена преработка][проверена преработка]
[[Категорија:Носители на прускиот Орден за заслуги (граѓански)]]
[[Категорија:Носители на Коплиевиот медал]]
[[Категорија:ДобитнициНосители на Кралскиот медал]]
[[Категорија:Витези-бакалауреати]]
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]