Нил Армстронг: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: Додадена категорија)
[[Категорија:Починати во 2012 година]]
[[Категорија:Луѓе што стапнале на Месечината]]
[[Категорија:ДобитнициНосители на Претседателскиот медал на слободата]]
[[Категорија:Добитници на Златниот медал на Конгресот]]
[[Категорија:Американски авиоконструктори]]