Месје 100: Разлика помеѓу преработките

Додадени 68 бајти ,  пред 1 година
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
(#WPWPMK #WPWP)
{{Инфокутија Галаксија
|соѕвездие=[[Береникина Коса (соѕвездие)|Береникина Коса]]
|слика= M100.jpg
|опис= Поглед кон Месје 100
|епоха=Ј2000.0
|ректасцензија=