Ерих Кестнер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 2 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Ознака: Отповикано
Ознака: Рачно отповикување
[[Категорија:Луѓе од Дрезден]]
[[Категорија:Апсолвенти на Лајпцишкиот универзитет]]
[[Категорија:Носители на ГолемиотЗаповедничкиот крст на Орденот за заслуги за СР Германија]]