Ерих Кестнер: Разлика помеѓу преработките

Одземени 20 бајти ,  пред 2 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Ознаки: Рачно отповикување Отповикано
Ознака: Отповикано
[[Категорија:Луѓе од Дрезден]]
[[Категорија:Апсолвенти на Лајпцишкиот универзитет]]
[[Категорија:Носители на Големиот крст на Орденот за заслуги за СР Германија]]