Ерих Кестнер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 142 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Германско царство → Германско Царство)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Луѓе од Дрезден]]
[[Категорија:Апсолвенти на Лајпцишкиот универзитет]]
[[Категорија:Носители на Големиот крст на Орденот за заслуги за СР Германија]]