Љубка Рондова: Разлика помеѓу преработките

Додадени 225 бајти ,  пред 9 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
Сѐ до нејзината смрт Љубка Рондова продолжува да открива и запишува автентични народни песни.
 
За нејзиниот придонес во развојот и популаризирањето на бугарската култура, на [[22 мај]] [[2002]] година Љубка Рондова е удостоена со орден „Стара планина“.<ref>[{{Наведена мрежна страница |url=http://www.daxy.com/dvz/2002_eng/054.html |title=Official Gazette, May 31, 2002] |accessdate=2010-03-07 |archive-date=2016-03-04 |archive-url=https://web.archive.org/web/20160304024946/http://www.daxy.com/dvz/2002_eng/054.html |url-status=dead }}</ref> Таа е носител на орден „Кирил и Методиј“ II степен и златен медал „Петко Војвода“.
 
== Надворешни врски ==
29.743

уредувања