Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Авганистан“

Замена на Image:Flag_of_Afghanistan.svg со Image:Flag_of_Afghanistan_(2013–2021).svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Flag of Afghanis
с (Форматна исправка на датуми, replaced: јануари]], 2 → јануари [[2)
(Замена на Image:Flag_of_Afghanistan.svg со Image:Flag_of_Afghanistan_(2013–2021).svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Flag of Afghanis)
|Article=Авганистан
| Nickname= kundar
| Image= Flag of Afghanistan (2013–2021).svg
| Design= Три вертикални ленти во црвена, црна и зелена боја со националниот грб во средина.
| Proportion= 2:3