Разлика помеѓу преработките на „Полско-литванска Државна Заедница“

Грб
с (Правописна исправка, replaced: Полско-Литванска Унија → Полско-литванска Државна Заедница, Полско-Литванската Унија → Полско-литванската)
(Грб)
| flag =
| flag_type = Знамето на [[Сигизмунд III]]
| image_coat=HerbLob RzeczypospolitejRech Obojga NarodowPospolita.svg
| symbol= Грб на Полско-Литванската ДЗ
| image_map=Polish-Lithuanian Commonwealth (orthographic projection).svg
193

уредувања