Разлика помеѓу преработките на „Ел Македонер“

Одземени 16 бајти ,  пред 2 месеци
Бришење на "El_Makedoner.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на JuTa поради: No permission since 7 August 2021.
(--copyvio pics)
(Бришење на "El_Makedoner.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на JuTa поради: No permission since 7 August 2021.)
{{Infobox musical artist|name=El Makedoner|birth_name=Стефан Јосифовски|birth_date=19. март 1995 (26 г.)|genre=[[хип-хоп]], [[ар-ен-би]], [[трап]]|image=El Makedoner.jpg|birth_place=[[Велес]], [[Македонија]]|years_active=2016 - денес|label=[[Балклан Рекордс]]}}
'''Ел Македонер''' (El Makedoner) т.е. Стефан Јосифовски е [[рапер]],[[текстописец]] и уметник роден во [[Македонија]], но работи моментално на Словенечката музичка сцена. Со музика почнал да се занимава уште кога бил во основно училиште, тоа го довело во 2016 година да почне со професионално пеење. Тој е основач на музичката издавачка куќа [[Балклан Рекордс]]. <ref>{{Cite web|url=https://www.facebook.com/elmakedoner95|title=Ел Македонер|language=en|url-status=live|access-date=2021-08-04|website=facebook.com}}</ref>