Разлика помеѓу преработките на „Транслација (геометрија)“

Rescuing 0 sources and tagging 2 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (Јазично подобрување, replaced: радиус → полупречник (3))
(Rescuing 0 sources and tagging 2 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
*{{Наведена мрежна страница|url=http://wiki.geogebra.org/mk/Транслација_Наредба| title=Геогебра наредба: Транслација |author=Geogebra Institute и Институт за Геогебра на МКД (превод)|year=2013|language=македонски|accessdate=1 септември 2013}}
*{{Наведена мрежна страница|url=http://wiki.geogebra.org/mk/Транслација_на_објект_за_вектор_Алатка| title=Геогебра алатка: Транслација на објект за вектор |author=Geogebra Institute и Институт за Геогебра на МКД (превод)|year=2013|language=македонски|accessdate=1 септември 2013}}
*{{Наведена мрежна страница|url=http://www.hck12.net/Teachers/VHS/arnoldl/NG/NG7_1.PDF| title=Rigid Motion in the Plane |last=Arnold|first=Lance|year=2013|language=англиски|accessdate=1 септември 2013}}{{Мртва_врска|date=August 2021 |bot=InternetArchiveBot |fix-attempted=yes }}
*{{Наведена мрежна страница|url=http://www.geogebratube.org/student/m27027|title=Rigid Motion in the Plane|publisher=GeoGebraTube|year=2013|last1=Zuidema|first1=M.|language=англиски|accessdate=1 септември 2013}}{{Мртва_врска|date=August 2021 |bot=InternetArchiveBot |fix-attempted=yes }} интерактивен
 
{{Портал|Математика}}
29.743

уредувања