Тор (митологија): Разлика помеѓу преработките

Додадени 125 бајти ,  пред 1 година
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Римско доба: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз| (4))
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
*{{Ризница-врска|Thor}}
*[http://myndir.uvic.ca/doc.htm?kwId=ThoR01 Илустрации на Тор] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20190612192944/https://myndir.uvic.ca/doc.htm?kwId=ThoR01 |date=2019-06-12 }}
 
{{Нормативна контрола}}
52.051

уредување