Разлика помеѓу преработките на „Сун-цу“

Додаден 231 бајт ,  пред 2 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 1 as dead.) #IABot (v2.0.8
с
(Rescuing 1 sources and tagging 1 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
== Македонски изданија ==
* [http://www.trimaks.com.mk/mk/detali.aspx?kniga_id=374 Сун Цу, ''Умешноста на Војувањето'', Силсонс, Скопје, 2004]{{Мртва_врска|date=August 2021 |bot=InternetArchiveBot |fix-attempted=yes }}
 
== Наводи ==
{{рв|Sunzi}}
* [http://www.gutenberg.org/etext/17405 „Умешноста на војувањето“ преведена на англиски од Лајонел Гајлс (1910) заедно со HTML верзија] {{en}}
* [http://thoughtaudio.com/titlelist/0003-artofwar/index.html „Умешноста на војувањето“, аудио издание] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20060717175635/http://www.thoughtaudio.com/titlelist/0003-artofwar/index.html |date=2006-07-17 }} Бесплатни mp3-ки раскажувани од Мајкл Скот {{en}}
 
{{Нормативна контрола}}
29.743

уредувања