Разлика помеѓу преработките на „Стевчо Јакимовски“

Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Политичка кариера: Јазично подобрување, replaced: дестинација → одредиште, ана одредиште → ано одредиште)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
}}
 
'''Стевчо Јакимовски''' (р. [[27 август]] [[1960]] во с. [[Подржи Коњ]], [[Кривопаланечко]]) — претседател на партијата Граѓанска опција за Македонија ([[ГРОМ]]) и поранешен градоначалник на [[Општина Карпош]].<ref>[{{Наведена мрежна страница |url=http://www.karpos.gov.mk/page/gradonacalnik |title=Официјална страница] |accessdate=2017-02-07 |archive-date=2017-04-22 |archive-url=https://web.archive.org/web/20170422154837/http://www.karpos.gov.mk/page/gradonacalnik |url-status=dead }}</ref>
 
==Животопис==
*„Најградоначалник за Југоисточна и Средна Европа – 2012“, награда доделена од страна на дирекцијата на Агенцијата за избор на најменаџери од Босна и Херцеговина, за Југоисточна и Средна Европа, 5 јули 2012 година, Сараево
*„Златна плакета за поддршка на претприемништвото“ во регионални рамки, награда доделена од Унијата на претприемачи и занаетчии од Регионот на Јужна Србија, 18 декември 2012, Ниш
*„Климатска ѕвезда 2016“,<ref>[{{Наведена мрежна страница |url=http://vecer.mk/skopska/stevcho-jakimovski-dobi-oskar-za-ekologija |title=Објава во весникот Вечер] |accessdate=2017-02-07 |archive-date=2016-11-01 |archive-url=https://web.archive.org/web/20161101153327/http://vecer.mk/skopska/stevcho-jakimovski-dobi-oskar-za-ekologija |url-status=dead }}</ref> наградата доделена од Климатската алијанса, 6 октомври 2016 година, [[Кремс]], Долна Австрија
 
== Наводи ==
29.743

уредувања