Стадион Гоце Делчев: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: капацитет → сместивост (2))
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
Екипата на [[ФК Младост (Царев Двор)|Младост]] од [[Царев Двор]] го има користено стадионот како домашен терен во сезоната [[Прва фудбалска лига на Македонија 2015/2016|2015/16]] во [[Прва фудбалска лига на Македонија|Првата лига]].
 
Во декември 2016 година започнала реконструкцијата на стадионот кој требал да добие нов терен и нови службени простории.<ref>{{Наведена мрежна страница |url=http://ekipa.mk/foto-konechno-startuvashe-rekonstruktsijata-i-na-stadionot-vo-prilep/ |title=Конечно стартуваше реконструкцијата и на стадионот во Прилеп |publisher=ekipa.mk |date=10 декември 2016 |accessdate=6 јануари 2017 |archive-date=2016-12-13 |archive-url=https://web.archive.org/web/20161213180251/http://ekipa.mk/foto-konechno-startuvashe-rekonstruktsijata-i-na-stadionot-vo-prilep/ |url-status=dead }}</ref> Во август 2020 година, стадионот конечно го добил теренот за играње, изведен од страна на [[Фудбалска Федерација на Македонија|македонската федерација]].<ref>{{наведени вести |url=https://web.archive.org/web/20200925211850/https://ekipa.mk/nova-treva-i-reflektori-za-stadionot-vo-prilep/ |title=Нова трева и рефлектори за стадионот во Прилеп |publisher=ekipa.mk преку web.archive.org |date=10 август 2020 |accessdate=25 септември 2020}}</ref><ref>{{наведени вести |url=https://web.archive.org/web/20200925212101/https://www.gol.mk/fudbal/nekogash-i-sega-ffm-se-pofali-so-noviot-trevnik-vo-prilep |title=Некогаш и сега – ФФМ се пофали со новиот тревник во Прилеп |publisher=gol.mk преку web.archive.org |author=Иван Димовски|date=24 септември 2020 |accessdate=25 септември 2020}}</ref>
 
===Поважни настани одржани на стадионот===
50.327

уредувања