Разлика помеѓу преработките на „Сорбона (универзитет)“

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.sorbonne.fr/ Официјална презентација]
* [http://lamop-vs3.univ-paris1.fr/studium/ Projet Studium Parisiense] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20181002215222/http://lamop-vs3.univ-paris1.fr/studium/ |date=2018-10-02 }} : база на податоци за членовите на Универзитетот во Париз од 11-ти до 16 век
* https://www.sorbonne.fr/toutes-les-universites/
 
29.743

уредувања