Силјан Аврамовски: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
}}
 
'''Силјан Аврамовски''' ({{Роден во|Скопје}}, {{роден на|10|април|1960}}) — македонски полициски функционер. Во 2004 година бил министер за [[МВР|внатрешни работи на Македонија]] во [[Влада на Македонија од јуни 2004|владата предводена од Хари Костов]]<ref name="МВР">{{Наведена мрежна страница|url=http://www.moi.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=267|title=Поранешни министри за внатрешни работи|publisher=Министерство за внатрешни работи на Македонија|language=македонски|accessdate=2010-02-04|archive-date=2012-01-01|archive-url=https://web.archive.org/web/20120101210638/http://www.moi.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=267|url-status=dead}}</ref>.
 
== Животопис ==
50.145

уредувања