Секунда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 169 бајти ,  пред 10 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Македонски назив на предлошката, replaced: Cite encyclopedia → наведена енциклопедија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
|url=http://archive.nrc-cnrc.gc.ca/eng/projects/inms/fountain-clock.html
|publisher=[[National Research Council of Canada]]
|accessdate= 29 ноември 2013
|archive-date=2013-11-20
}}</ref>
|archive-url=https://web.archive.org/web/20131120044131/http://archive.nrc-cnrc.gc.ca/eng/projects/inms/fountain-clock.html
|url-status=dead
}}</ref>
 
:''1/31.556.925,9747 од [[тропска година]] за 0 јануари 1900 во 12 саатот ефемерно време.''
29.743

уредувања