Разлика помеѓу преработките на „Севастопол“

Додадени 108 бајти ,  пред 3 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
{{рв|Sevastopol}}
 
* [http://www.sev.gov.ua/en/ Официјална страница] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20140304041025/http://www.sev.gov.ua/en/ |date=2014-03-04 }} {{en}} {{uk}} {{ru}}
* [http://crimeaconsulting.com/cities/Sevastopol.html Знаменитости на Севастопол ] {{en}}
* [http://ukrainetrek.com/sevastopol-city Атракции во Севастопол ] {{en}}
29.743

уредувања