Расел Алан Халс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 169 бајти ,  пред 11 месец
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Подоцнежни години: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
Халс бил избран за член на [[Американска асоцијација за напредок на науката|Американската асоцијација за напредок на науката]] во 2003 година, и е наведен во [[Американски мажи и жени во науката]].
 
Во 2004 година, Халс се вработил на [[Тексашки универзитет|Тексашкиот универзитет]] и станал основачки директор на Научниот и инженерски образован центар при Таксашкиот универзитет (SEEC).<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.utdallas.edu/chairs/profiles/hulse.html|title=Russell A. Hulse - Endowed Professorships and Chairs - The University of Texas at Dallas|publisher=The University of Texas at Dallas|accessdate=2015-03-30|archive-date=2014-03-16|archive-url=https://web.archive.org/web/20140316034727/https://www.utdallas.edu/chairs/profiles/hulse.html|url-status=dead}}</ref>
 
Во јули 2007 година Халс се придружил на советодавниот одбор на [[Аурора имиџинг технолоџи]].
29.743

уредувања