Сос: Разлика помеѓу преработките

Одземени 8 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Изменето име на предлошка, replaced: Античка Грција → Стара Грција, Античките Грци → Старите Грци
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга (4))
с (→‎top: Изменето име на предлошка, replaced: Античка Грција → Стара Грција, Античките Грци → Старите Грци)
[[File:Whisking sauce-01.jpg|thumb|250px|Мешање сос.]]
Во готвење, '''сос''' е течен, [[крем]], или полу-цврста [[храна]] служена на, или се користи во подготовка на други јадења. Обично не се консумира само сос; тие додаваат [[вкус]], влажност, и визуелна желба до друго [[јадење]]. Сос е [[француски јазик|француски]] збор и е преземен од [[латински јазик|латинскиот]] ''салса'', што значи [[сол]]ени. Веројатно најстар запишан европски сос е „гарум“, рибениот сос користен од страна на [[АнтичкаСтара Грција|АнтичкитеСтарите Грци]]; додека „дубанџианг“, кинескиот паста од [[соја]] и [[грав]] се споменува во Обредите на Жоу во 3 век пред нашата ера.
 
Сосовите имаат потреба од течна компонента, но некои сосови (на пример, pico de gallo salsa или chutney) може да содржат повеќе цврсти компоненти од течноста. Сосови се суштински елемент во кујните ширум светот.