Пикардија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 222 бајти ,  пред 2 години
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
 
Ред 69:
 
==Надворешни врски==
* [http://www.cr-picardie.fr/ Официјална страна на регионот] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20110223122150/http://cr-picardie.fr/ |date=2011-02-23 }} {{fr}}
* [http://about-france.com/regions/picardy.htm Пикардија, краток водич за регионот и неговите знаменитости] {{en}}
* [http://www.images-en-somme.net/en/ Фотографии од Пикардија] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20070527093643/http://www.images-en-somme.net/en/ |date=2007-05-27 }} {{en}}
* [http://www.offrench.net/photos/gallery-10.php Слики од Јужна Пикардија] {{en}}
 
72.322

уредувања