Педофилија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 233 бајти ,  пред 10 месеци
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (Јазична исправка, replaced: индивидуи → поединци)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.registarnapedofili.mk/ Регистар за педофили на Република Македонија] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20140226205826/http://www.registarnapedofili.mk/ |date=2014-02-26 }}
* [http://www.stop-pedofilija.org.mk/ Стоп педофилија] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20120620203513/http://www.stop-pedofilija.org.mk/ |date=2012-06-20 }} - страница посветена на борба со педофилијата {{mk}}
 
{{Нормативна контрола}}
29.743

уредувања