Пасиште: Разлика помеѓу преработките

Додаден 311 бајт ,  пред 9 месеци
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
сНема опис на уредувањето
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
== Надворешни врски ==
* [https://www.akt.mk/закон-за-пасиштата/ Закон за пасиштата] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20200731205259/https://www.akt.mk/%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%88%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0/ |date=2020-07-31 }}
* [http://jppasista.mk/ Јавно претпријатие за пасишта]
* [https://pasista.mk/?lang=mk Портал за зачувување на боразновидноста на пасиштата на Шара] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20201006084948/https://pasista.mk/?lang=mk |date=2020-10-06 }}
 
{{Нормативна контрола}}
29.743

уредувања