Ото Лилиентал: Разлика помеѓу преработките

Додадени 140 бајти ,  пред 1 година
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
{{Ризница-врска|Otto Lilienthal}}
* [http://www.lilienthal-museum.de/olma/ebiog.htm Биографија] / [http://www.lilienthal-museum.de/olma/estamm.htm семејно дрво] на Ото Лилиентал
* [http://firstflight.open.ac.uk/liliienthal/lilienthal.html Филмови и анимации] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20060219041804/http://firstflight.open.ac.uk/liliienthal/lilienthal.html |date=2006-02-19 }}
 
{{Нормативна контрола}}
53.635

уредувања