Разлика помеѓу преработките на „Националистичка народна коалиција“

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
Партијата освои само 3 од вкупно 12 можни седишта во [[сенат на Филипините|сенатот]].
== Надворешни врски ==
* [http://www.npc-party.com Официјално мрежно место на партијата] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20160305125412/http://www.npc-party.com/ |date=2016-03-05 }}
 
{{политики на Филипините}}
29.743

уредувања