Навртка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 105 бајти ,  пред 10 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: сo → со)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
== Литература ==
* http://www.jus.org.yu {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20100111075228/http://www.jus.org.yu/ |date=2010-01-11 }}
* http://www.jus.org.yu
* Каталог Вурт
* Бојан Краут (1982), Стројарски приручник, [[Техничка књига]] Загреб
29.743

уредувања