Разлика помеѓу преработките на „Монровија“

Додадени 185 бајти ,  пред 5 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
* [http://www.fotopaises.com/fotos/Liberia/LR.html Фотографии од Монровија]
* [http://www.lib.berkeley.edu/EART/maps/monrovia.jpg Мапа на Монровија]
* [http://maps.msn.com/%28ya5nvm45susis3455czrd4za%29/map.aspx?lats1=6.3175&lons1=-10.779722&alts1=14&regn1=2 МСН Мапа на Монровија] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20110606183529/http://maps.msn.com/(ya5nvm45susis3455czrd4za)/map.aspx?lats1=6.3175&lons1=-10.779722&alts1=14&regn1=2 |date=2011-06-06 }}
 
{{Главни градови во Африка}}
29.743

уредувања