Разлика помеѓу преработките на „Марта Маркоска“

Додадени 24 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
Со музика се занимава од 2006 година, и како музичарка, перкусионистка, во неколку џез формации, учествувала во два театарски мултимедијални перформанси, а е музички илустратор и на неколку документарни филмови, меѓу кои и документарецот „Верувам во Македонија“, посветен на трагично загинатиот претседател на Република Македонија, [[Борис Трајковски]].
 
Марта Маркоска е роле-моделот на кампањата LARGER THAN LIFE - Хуманитарно-мотивациска кампања за здравјето и убавината на жената.<ref>[https://martamarkoska.wixsite.com/english LARGER THAN LIFE]</ref> Нејзиниот најнов проект MARTA'S PALACE е посветен на Меѓучовечките и меѓупартнерските односи.<ref>[https://www.youtube.com/channel/UClJgMXhZaC-uli7cE5a9AWQ Официјална страница наза проектот на YouTube]</ref>
 
==Дела==