Предлошка:Состав на САД на ЛОИ кошарка 2020: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| p2 =
| p3 =
| p4 = [[Келдон Џонсон|Џонсон]]
| p5 = [[Зак Лавин|Лавин]]
| p6 = [[Дејмијан Лилард|Лилард]]
| p14 = [[Дрејмонд Грин|Грин]]
| p15 = [[Девин Букер|Букер]]
| p40 = [[Келдон Џонсон|Џонсон]]
| coach = [[Грег Попович|Попович]]
}}<noinclude>