Разлика помеѓу преработките на „Црква Света Софија (Софија)“

нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Infobox religious building |building_name=Црква Света Софија<br/> Църква „Света София“ |image=Sveta Sofia Church E1.jpg |caption= |lo...)
 
 
[[Категорија:Цркви во Софија]]
[[Категорија:Бугарски православниПравославни цркви во Бугарија]]
[[Категорија:Претворени објекти во џамии]]
{{Шаблон:Цркви-Никулец}}