Куглање на девет чунови: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: едесети → едесетти)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надоврешни врски ==
* [http://www.kuglana.blog.mk Блог на македонското куглање] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20190916220425/http://kuglana.blog.mk/ |date=2019-09-16 }}
* [http://www.fiqwnba-nbc.de Светска федерација на девет кегли]
* [http://www.kuglanje.org.mk/mk/Default.htm Официјална страница на КФМ] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20090815194028/http://kuglanje.org.mk/mk/Default.htm |date=2009-08-15 }}
 
[[Категорија:Куглање]]
70.336

уредувања