Разлика помеѓу преработките на „Координирано универзално време“

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(#WPWPMK #WPWP)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.bipm.org/en/scientific/tai/time_server.html Bureau International des Poids et Mesures UTC/TAI Time Server] Меѓународно биро за координација на времето {{fr}} {{en}}
* [http://www.time.gov/timezone.cgi?UTC/s/0/java Службено мрежно место на САД за UTC време] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20141021150350/http://time.gov/timezone.cgi?UTC%2Fs%2F0%2Fjava |date=2014-10-21 }} користи [[Јава]]. {{en}}
 
== Наводи ==
29.743

уредувања