Разлика помеѓу преработките на „Кавкаски јазици“

Додадени 266 бајти ,  пред 5 месеци
Rescuing 3 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
(Rescuing 3 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
* [http://www.lib.utexas.edu/maps/commonwealth/ethnocaucasus.jpg www.lib.utexas.edu]
* [http://www.circassiandiaspora.com/sozluk Кавкаски речник]
* [httphttps://web.archive.org/web/20050518104612/http://www.ling.lu.se/persons/Arthur/caucprojreport.pdf Иберо-кавкаската врска]
* [http://www.acnet.ge/ike.htm Грузиска академија на науките] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20040420105837/http://www.acnet.ge/ike.htm |date=2004-04-20 }}
* [http://linguarium.iling-ran.ru/publications/caucas/alw_cau_content.shtml Атлас на кавкаските јазици] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20070917141516/http://linguarium.iling-ran.ru/publications/caucas/alw_cau_content.shtml |date=2007-09-17 }}
 
{{Кавкаски-јазик-никулец}}
29.743

уредувања