Разлика помеѓу преработките на „КК Бест“

Додадени 294 бајти ,  пред 5 месеци
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
==Историја==
Клубот се натпреварувал во [[Втора македонска кошаркарска лига|Втората лига]] како и еднаш во [[Прва македонска кошаркарска лига|Првата лига]] во сезоната [[Прва македонска кошаркарска лига 2015/16|2015/16]] кога завршил на последното место и отпаднал. За престојната сезона, клубот го откажал учеството во Втората лига и се распаднал.<ref>[http://sportmedia.mk/kosharka/domashno-prvenstvo/kk-best-prestanuva-da-postoi КК Бест престанува да постои!?] sportmedia.mk 24 август 2016</ref><ref>[http://ekipa.mk/zgasna-ushte-eden-kosharkarski-klub-kk-best-prestana-da-postoi/ Згасна уште еден кошаркарски клуб: КК Бест престана да постои] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20160825171502/http://ekipa.mk/zgasna-ushte-eden-kosharkarski-klub-kk-best-prestana-da-postoi/ |date=2016-08-25 }} ekipa.mk 24 август 2016</ref>
== Поврзано ==
* [[Прва македонска кошаркарска лига]]
 
==Надворешни врски==
* [http://basketball.org.mk/WBStorage/Files/Best.pdf Информации за тимот на МКФ] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20160304110946/http://basketball.org.mk/WBStorage/Files/Best.pdf |date=2016-03-04 }}
* [https://www.facebook.com/%D0%9A%D0%9A-%D0%91%D0%B5%D1%81%D1%82-205153712241/timeline/ Профил на КК Бест на Facebook]
* [http://basketball.eurobasket.com/team/FYR-Macedonia/KK_Best_Gevgelija/15584?Page=0 Информации за тимот на Eurobasket.com]
29.743

уредувања