Разлика помеѓу преработките на „Зоранчо Шалевски“

Додадени 274 бајти ,  пред 2 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
| clubs = {{знамеикона|Macedonia}}
}}
'''Зоранчо Шалевски''' (роден на {{роден|19|февруари|1985}}<ref>{{Наведена мрежна страница |url=http://www.macedoniahandball.com/default.aspx?mId=55&lId=1 |title=архивска копија |accessdate=2011-06-14 |archive-date=2013-03-28 |archive-url=https://web.archive.org/web/20130328182126/http://www.macedoniahandball.com/default.aspx?mId=55&lid=1 |url-status=dead }}</ref>) е [[Македонија|македонски]] [[ракомет]]ар кој игра за екипата на [[РК Тиквеш]] и за [[Машка ракометна репрезентација на Македонија|Македонската ракометна репрезентација]].
 
== Наводи ==
29.743

уредувања