Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Ел Салвадор на Олимпијада“

с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: Infobox country Olympics → Инфокутија Земја на ОИ
(дополнување)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: Infobox country Olympics → Инфокутија Земја на ОИ)
 
{{Инфокутија Земја на ОИ
{{Infobox country Olympics
|NOC=ESA
|NOCname=''Олимписки комитет на Ел Салвадор ''<br/>[http://www.coes.org.sv/ COES-врска] {{es}}