Женска кошаркарска репрезентација на Македонија: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
Нема опис на уредувањето
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
* [http://www.basketball.org.mk Старото официјално мрежно место на МКФ]
* [http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.teamID_2604.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2011.roundID_7663.html Профил на МКФ на FIBA Europe] {{en}}
* [http://www.basketball.org.mk/WBStorage/Files/Seniori_zeni.pdf Досегашни успени на репрезентацијата] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20160304192659/http://www.basketball.org.mk/WBStorage/Files/Seniori_zeni.pdf |date=2016-03-04 }}
 
{{Македонија-кошарка-никулец}}
29.743

уредувања