Разлика помеѓу преработките на „Еван Фурније“

Додадени 1.625 бајти ,  пред 5 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
| 19 || 19 || 29.8 || .374 || .308 || .778 || 2.8 || 1.8 || 1.1 || .2 || 11.7
{{s-end}}
 
== Успеси ==
=== Репрезентативни ===
* [[Европско првенство во кошарка под 18 години|Европско првенство под 18 години]]:
** [[Податотека:Silver medal icon.svg]] 2009.
* [[Европско првенство во кошарка под 20 години|Европско првенство под 20 години]]:
** [[Податотека:Bronze medal icon.svg]] 2011.
* [[Светско првенство во кошарка|Светско првенство]]:
** [[Податотека:Bronze medal icon.svg]] [[Светско првенство во кошарка 2014|2014]], [[Светско првенство во кошарка 2019|2019]]
* [[Европско првенство во кошарка|Европско првенство]]:
** [[Податотека:Bronze medal icon.svg]] [[Европско првенство во кошарка 2015|2015]]
* [[Летни олимписки игри|Олимписки игри]]:
** [[Податотека:Silver medal icon.svg]] [[Кошарка на Летните олимписки игри 2020 (мажи)|2020]]
 
=== Поединечни ===
* Идеален тим на [[Светско првенство во кошарка|Светското првенство]] (1) : [[Светско првенство во кошарка 2019|2019]]
* [[Најдобар млад играч во Про А лигата]] (2) : 2010-2011, 2011, 2012
* [[Играч кој најмногу напредувал во Про А лигата]] (2) : 2010-2011, 2011, 2012
 
== Наводи ==