Разлика помеѓу преработките на „Минхенбернсдорф (општинска заедница)“

нерелевантна слика
(#WPWPMK #WPWP)
(нерелевантна слика)
Ознака: Рачно отповикување
 
[[Податотека:Gliederung der Stadt Greiz.svg|алт=Преглед на градот Грајз |мини|Преглед на градот Грајз]]
'''Минхенбернсдорф''' ({{lang-de|Münchenbernsdorf}}) — [[општинска заедница]] во округот [[Грајц (округ)|Грајц]], во [[Тирингија]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е во градот Минхенбернсдорф.