Јусуп Абдусаломов: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: летните олимписки → Летните олимписки
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced:  kg →  кг)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: летните олимписки → Летните олимписки)
 
{{MedalCountry | {{ТАЏ}} }}
{{MedalSport | Машко [[борење|борење во слободен стил]]}}
{{MedalSilver | [[Летни олимписки игри - 2008|2008 Пекинг]] | [[Борење на летнитеЛетните олимписки игри - 2008|слободен стил до 84kg]]}}
{{MedalBottom}}
'''Јусуп Абдусаломов''' (роден на {{роден на|8|ноември|1977}}) е [[таџикистан]]ски [[борење|борач]] кој на [[Летни олимписки игри - 2008|Летните олимписки игри - 2008]] одржани во [[Пекинг]] го освои сребрениот медал во дисциплината слободен стил до 84 кг.