Разлика помеѓу преработките на „Борис I“

Додадени 12 бајти ,  пред 2 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (Отповикани уредувањата на 87.121.63.191 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
{{Ризница-врска|Boris I of Bulgaria|Борис I}}
* [http://www.patriarchate.org/ Официјално мрежно место на Цариградската патриашија]
* [httphttps://web.archive.org/web/20011031212054/http://bulch.tripod.com/boc/mainpage.htm Бугарска православна црква]
* [http://www.byzantium.ru/library/sokolov_istorii_bolgar.pdf Соколов, М. Из древней истории болгар. Санкт Петербург, 1879]
* [http://borislav.digicom.bg/statii/vladimir.htm Владимир Расате]
29.743

уредувања