Разлика помеѓу преработките на „Аденозин трифосфат“

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (Јазична исправка, replaced: == Види и == → == Поврзано ==)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.emc.maricopa.edu/faculty/farabee/BIOBK/BioBookATP.html Биокнига: АТФ и биолошката енергија] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20071201180511/http://www.emc.maricopa.edu/faculty/farabee/BIOBK/BioBookATP.html |date=2007-12-01 }}
 
{{Нормативна контрола}}
29.743

уредувања