Разлика помеѓу преработките на „АК-47“

Додадени 122 бајти ,  пред 5 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Дизајнерски концепт: Јазична исправка, replaced: се базира → се заснова)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|AK-47}}
* [http://world.guns.ru/assault/as01-r.htm Автомат Калашникова АК АКС АКМ АКМС] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20100718052346/http://world.guns.ru/assault/as01-r.htm |date=2010-07-18 }} {{ru}}
 
{{Нормативна контрола}}
29.743

уредувања