Јат Ервејс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 260 бајти ,  пред 2 години
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
Ред 5:
<center>
{| class="toccolours" border="1" cellpadding="3" style="border-collapse:collapse"
|+ '''Maj 2010.<ref>[{{Наведена мрежна страница |url=http://www.jat.com/active/sr-cyrillic/home/main_menu/about_us/fleet_v01.html |title=Флота] |accessdate=2007-09-09 |archive-date=2008-01-05 |archive-url=https://web.archive.org/web/20080105011941/http://www.jat.com/active/sr-cyrillic/home/main_menu/about_us/fleet_v01.html |url-status=dead }}</ref>'''
|- bgcolor=1a85b7
!Тип
72.758

уредувања